Siemens Healthineers vyrobil v Košiciach už tisíc špičkových ultrazvukov. Využívajú sa na troch kontinentoch

Siemens Healthineers vyrobil v Košiciach už tisíc špičkových ultrazvukov. Využívajú sa na troch kontinentoch

12. 03. 2024

Siemens len koncom minulého roka ohlásil začiatok produkcie svojich prémiových ultrazvukových zariadení v novom košickom závode, teraz vyrobil už v poradí tisíci prístroj.

Závod funguje od decembra 2022 a má rozlohu 3300 metrov štvorcových. Výroba bola do Košíc presunutá z Ázie. 

„Dosiahli sme prvú dôležitú métu a prvých 1 000 kusov USG prístrojov s našimi softvérovými riešeniami už opustilo výrobný závod v Košiciach. Distribuovali sme ich do Európy, Ázie, ale i na africký kontinent. Odhadujeme, že v blízkej budúcnosti budeme distribuovať naše ultrazvukové prístroje vyrábané na východnom Slovensku až do 160 krajín sveta.“
Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko

Výhodné strategické umiestnenie závodu

Výroba na východe Slovenska pokrýva dokonca až 60 % globálnej produkcie ultrazvukových zariadení spoločnosti. Výhodou umiestnenia závodu v Košiciach je aj to, že zariadenia sa k zákazníkom v regióne EMEA (Európa, Afrika, a Stredný východ) môžu dostať v krátkom čase, keďže nemusia putovať po celom svete.

Pridanou hodnotu polohy závodu je aj fakt, že do maximálnej možnej miery sa využíva pozemná doprava, ktorá nahradila leteckú. Vďaka tomu sa znížila produkcia emisií CO² o viac ako 90 %.

Veľké plány do budúcna

Košická továreň je zároveň jedinou od spoločnosti Siemens Healthineers Ultrasound, ktorá sa nachádza v regióne EMEA, ktorá ultrazvukové prístroje nielen vyvíja, ale aj vyrába. 

V samotnej výrobe a v centre zdieľaných služieb pracuje takmer 100 pracovníkov, softvér vyvíja ďalších 120. Spoločnosť taktiež intenzívne spolupracuje s univerzitami a do roku 2026 plánuje vyrábať až 7-tisíc prémiových prístrojov ročne. Zvýšená produkcia si vyžiada aj navýšenie počtu zamestnancov, čo bude mať pozitívny vplyv na rozvoj košického regiónu.

 

Sdílet článek

Chcete vediet viac? Napíšte nám

Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov. Vyplnené osobné údaje budeme spracovávať za účelom spracovania vášho dopytu alebo dotazu. Vďaka tomu vám budeme môcť čo najskôr odpovedať a vyriešiť vašu požiadavku. Pre viac informácií kliknite tu.