Elektromobilita

Tesla Model 3 Highland. Jeden z najpopulárnejších elektromobilov dostal facelift, čo všetko sa zmenilo?

Model 3 bol prvým cenovo dostupným elektromobilom od Tesly a po dlhom čase sa konečne dočkal výraznejšieho faceliftu. Automobilka síce svoje vozidlo rok čo rok priebežne vylepšovala a s množstvom noviniek prichádzala aj bez toho, aby boli na prvý pohľad viditeľné a predstavila ich verenosti.  Teraz je tu však medzi generačná zmena a novinky sú výraznejšie, než kedykoľvek predtým – Tesla Model 3 Highland je oficiálne tu.

Ako dobíjať? Rýchlo a pohodlne?

Mestá budúcnosti majú byť tichšie, pokojnejšie a čistejšie. Aby sa to zmenilo, musí byť, okrem iného, prívetivejší pre elektrické vozidlá. To je veľká výzva, používatelia totiž od elektromobilov očakávajú rovnaký užívateľský komfort a jednoduchú obsluhu ako pri konvenčných vozidlách. A to okrem iného znamená aj dostatok dobíjacích miest a ľahké platby za dodanú energiu.

Rozhýbaná elektrická budúcnosť

Počas koronavírusovej pandémie mala veľká časť ľudstva menej pohybu ako pred ňou, jedno sa ale nezastavilo: pokrok. V oblasti mobility pandémie len zvýraznila a prehĺbila trendy, ktoré sa naštartovali v posledných rokoch, vrátane toho najvýraznejšieho: elektromobility. Elektrická budúcnosť cestnej dopravy však vyžaduje nové riešenia. Riešenia, ktoré spoločnosť Siemens pripravila už dnes.