Siemens uviedol na trh batériový systém pre rodinné domy

Siemens uviedol na trh batériový systém pre rodinné domy

11. 02. 2020

Siemens začal ponúkať Junelight Smart Battery, akumulátorový systém určený pre domy s vlastnou výrobou z obnoviteľných zdrojov.

Siemens začal ponúkať Junelight Smart Battery, akumulátorový systém určený pre domy s vlastnou výrobou z obnoviteľných zdrojov. Lítium-iónové úložisko kombinuje inteligentný a bezpečný energetický manažment s moderným dizajnom. Vďaka systému môžu majitelia domov, ktoré sú vybavené napr. fotovoltaickými panelmi, čo najlepšie hospodáriť s vyrobenou energiou, minimalizovať vlastné náklady na elektrinu a dlhodobo prispievať k znižovaniu emisií CO2.

Junelight Smart Battery koordinuje postupy prediktívneho nabíjania a vybíjania v závislosti na prognóze výkonu fotovoltaického systému podľa počasia a individuálnom profile spotreby domácnosti. To znamená, že batéria je plne nabitá iba v dobách s prebytkom fotovoltaickej energie, čím sa minimalizujú straty. Pomocou mobilnej aplikácie Junelight Smart App je možné všetky energetické toky – od výroby cez skladovanie až po spotrebu a distribúciu v sieti – vždy sledovať v reálnom čase.

Inovatívne technológie a ocenený dizajn

Junelight Smart Battery tvorí až šesť batériových jednotiek, každá s výkonom 3,3 kWh. Systém umožňuje časovo neobmedzenú modulárnu expanziu – počet jednotiek je možné pružne prispôsobiť zmenám v správaní spotrebiteľov, napr. po pripojení tepelného čerpadla alebo kvôli nabíjaniu elektrických vozidiel.

Dizajn úložnej skrine aj mobilné aplikácie získali cenu IF Design Award 2019. Úložná skriňa sa vyznačuje výrazným plochým dizajnom a ponúka sa v bielom alebo čiernom prevedení. Mobilná aplikácia bola ocenená vďaka inovatívnemu užívateľskému rozhraniu a prehľadnej vizualizácii príslušných hodnôt energie.

 

Viac informácií o Junelight Smart Battery je k dispozícii na www.junelight.com.

Sdílet článek

Chcete vediet viac? Napíšte nám

Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov. Vyplnené osobné údaje budeme spracovávať za účelom spracovania vášho dopytu alebo dotazu. Vďaka tomu vám budeme môcť čo najskôr odpovedať a vyriešiť vašu požiadavku. Pre viac informácií kliknite tu.